Du är här:

Kontaktuppgifter

Kulturskolechef: Ann-Catrin Brandtlin 070-356 07 52
bitr.Verksamhetsledare Sten-Ove Sundlöf 070-191 92 94  0660-882 78
Exp öppen 7.45-17.00 Lunch 11.30-12.30

Kontakta en pedagog om du har frågor om verksamheten på din skola

 

Kontaktpersoner

Utbud på skolenheterna under skoltid

Skola

e-post

mobil

Alneskolanöppnas i nytt fönster

Anneli Zakrisson


Banafjälskolanöppnas i nytt fönster

Kenneth Grönfelt

072-516 76 52

Bjästaskolanöppnas i nytt fönster

Cecilia Nolander

072-554 28 96

Bäckagårdsskolanöppnas i nytt fönster

Thomas Einarsson

072-238 42 97

Björnaskolanöppnas i nytt fönster

Gunilla Lindquist

072-555 30 96

Bredbynskolanöppnas i nytt fönster

Gunn-Marie Nilsson

072-568 03 85

Broskolanöppnas i nytt fönster

Ann-Catrin Brandtlin

070-356 07 52

Domsjöskolanöppnas i nytt fönster

Michael Ohlson

070-621 41 95

Geneskolanöppnas i nytt fönster

Thomas Einarsson

072-238 42 97

Gideåskolanöppnas i nytt fönster

Gunilla Lindquist

072-555 30 96

Gottneöppnas i nytt fönster byskola

Anders Eriksson

072-226 47 11

Haffstaskolanöppnas i nytt fönster



Hemlingskolanöppnas i nytt fönster

Per Andersson

072-5233205

Hållängetskolanöppnas i nytt fönster

Terese Antonsson

072-528 92 07

Husumskolanöppnas i nytt fönster

Kenneth Grönfelt

072-516 76 52

Höglandskolanöppnas i nytt fönster

Anna Risberg

072-561 59 27

Idbynskolanöppnas i nytt fönster

Kenneth Grönfelt

072-516 76 52

Järvedskolanöppnas i nytt fönster



Köpmanholmenskolanöppnas i nytt fönster

Cecilia Nolander

072-554 28 96

Mellanselskolanöppnas i nytt fönster

Anders Eriksson

072-226 47 11

Moskolanöppnas i nytt fönster

Anders Eriksson

072-226 47 11

Mycklingskolanöppnas i nytt fönster

Cecilia Grönfelt

072-521 49 70

Nolaskolan



Norrflärkeskolanöppnas i nytt fönster

Maria Wilcke

072-719 25 07

Parkskolan



Sidensjöskolanöppnas i nytt fönster

Cecilia Nolander

072-554 28 96

Själevadskolanöppnas i nytt fönster

Tomas Johansson

072-542 22 84

Skorpedskolanöppnas i nytt fönster

Cecilia Nolander

072-554 28 96

Skärpeskolanöppnas i nytt fönster

Jenny Dynesious

072-228 68 55

Sundskolanöppnas i nytt fönster

Carl Sjöström

072-714 66 75

Sörlidenskolanöppnas i nytt fönster

Ulf Söderlund

072-717 29 63

Trehörningsjöskolanöppnas i nytt fönster

Ingrid Wiklund

072-719 24 14

Ängetskolanöppnas i nytt fönster

Rasmus Grip

072-232 53 98

Västanåöppnas i nytt fönster friskola

Cecilia Nolander

072-554 28 96

Örnsköldsskolanöppnas i nytt fönster



 Örnsköldsviks Gymnasium

Ann-Catrin Brandtlin        
Sten-Ove Sundlöf 

070-356 07 52

070-191 92 94

Verksamhet under eftermiddag- och kvällstid

Storytelling/rollspel
Utopia

Anders Nilsson

070-3328693

Bild & form

Elisabeth Skiöld

072-566 72 04

Dans

Anna Lassila


Kör

Cecilia Grönfelt

072-521 16 26

Teater

Linnea Norrby

072-572 16 59

Film

Marcus Stridsberg

072-531 24 68

Pianostudio



Studio

Michael Ohlson

070-621 41 95

Orkester/ensemble

Kenneth Grönfelt

072-516 76 52

 

Anders Eriksson

072-226 47 11

Öppen verksamhet, onsdag em

Thomas Einarsson

072-238 42 97

 

Sidan uppdaterades

2017-09-25

Sidansvarig: